تبلیغات
*پـــــــــــــرده *اســــــــــــــــرار*
05:15 ب.ظ
216
زندگی رو بذاریم برای بعد از زندگی.......همینجوری:
چنین زندگی را خدا خلق نکرده است.
زندگی مجموعه ای از لحظاتی است که شما آرزو می کنید هرچه زودتر از آنها عبور کنید. فکر میکنید زندگی بعد از کنکور شروع می شود، یا بعد از گرفتن مدرک، یا بعد از سربازی، یا بعد از پیدا کردن شغل، یا بعد از ازدواج... ولی زندگی همین سالهایی است که فکر میکنی باید بگذرند و خیال میکنی زندگی از پس این لحظه ها تازه طلوع می کند... دست آخر می فهمی که تو در طول زندگی دائم منتظر بوده ای که یک زندگی بی دغدغه و بدون دلهره از راه برسد. چنین زندگی را خدا خلق نکرده است.
خوشی های زندگی آخرش گلوگیر است. مثل خرمالوی گس... امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند: (آدمی)هنوز با خوشی های دنیا روبرو نشده است که به ناراحتیهای و پشت کردنهای آن مبتلا میشود هرگاه دنیا صبحگاهان به یاری کسی برخیزد شامگاهان خود را به ناشناسی میزند اگر از یک طرف شیرین و گوارا باشد از طرف دیگر تلخ و ناگوار است(خطبه 99)
پ ن: حدود 8 سال پیش زمانی که صاحب خونه مون جوابمون کرد و من با موتور دربه در دنبال یه واحد اجاره ای می گشتم با خودم فکر کردم بهتر نبود زن وزندگی رو می ذاشتم برای بعد از پولدار شدن و خرید خونه، برای بعد از فارغ التحصیلی، برای بعد از خرید ماشین، برای بعد از... کم کم دیدم دارم با خودم میگم «زندگی رو بذارم برای بعد از زندگی»!

وحید یامین پور
نمایش نظرات 1 تا 30