تبلیغات
*پـــــــــــــرده *اســــــــــــــــرار*
09:09 ق.ظ
134
سبک زندگی ایمانی -قسمت پنجم
عقلانیت توحیدی باعث زندگی ایمانی و دینی می شود اگر عقلانیت توحیدی داشته باشیم می فهمیم كه در این عالم هیچ چیز ذاتاً برای هیچكس نیست وهمه اصالتاً از منشاء قدرت و حكمت لایزال خداوند است .

 میان كفر و ایمان "كمبود عقل" فاصله است. انسان با متصل شدن به غیر خدا به نابودی و ناامیدی می رسد و اگر خالصانه به سمت خدا برود به كمال و سعادت دست می یابد .


 دوستدار علی (ع) با شیعه او فرق میكند چرا كه شیعه علی (ع) جلوی ظلم می ایستد و طرفدار مردم مظلوم است .


وی با اشاره به اینكه برای زندگی دینی تنها مناسك دینی كافی نیست افزود : پیامبر(ص) می فرماید مومن كسی است كه در هر شرایطی ،  از قدرت و موفقیت و تنگدستی و فقیری كرامت خود را حفظ كرده و حتی در بدترین شرایط پاك و بدور از آلودگی زندگی كند .
رحیم پور ازغدی با اشاره به واقعه غدیر گفت :  مسئله غدیر مسئله ولایت است و غدیر عید شیعه نیست و عید اسلامی و برای همه مسلمانان است و این حادثه در منابع همه مذاهب اسلامی ذكر شده است .
وی با بیان اینكه پیامبر فرمود بعد از من ولایت با علی بن ابیطالب است افزود : اعلم ترین و عادل ترین فرد به حقوق و وظایف بشری كسی جزء علی (ع) نیست و او كسی است كه می تواند شما را رشد دهد و از لحاظ مادی و معنوی شما را حمایت نماید .
گفتنی است : سلسله جلسات سبك زندگی دینی با موضوع های مختلف به همت معاونت فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه آزاد اسلامی  خراسان رضوی بطور متوالی  درسالن اجتماعات مجموعه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد   برگزار می گردد.


 
پیامبر(ص) می فرماید مومن كسی است كه در هر شرایطی ،  از قدرت و موفقیت و تنگدستی و فقیری كرامت خود را حفظ كرده و حتی در بدترین شرایط پاك و بدور از آلودگی زندگی كند .

مسئله غدیر مسئله ولایت است و غدیر عید شیعه نیست و عید اسلامی و برای همه مسلمانان است و این حادثه در منابع همه مذاهب اسلامی ذكر شده است .


پیامبر فرمود بعد از من ولایت با علی بن ابیطالب است.پس اعلم ترین و عادل ترین فرد به حقوق و وظایف بشری كسی جزء علی (ع) نیست و او كسی است كه می تواند شما را رشد دهد و از لحاظ مادی و معنوی شما را حمایت نماید . بخشی از سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه


طبقه بندی: سبک زندگی ایمانی،
برچسب ها: سبک زندگی، زندگی ایمانی، زندگی دینی، اسلامی، ایمان، کفر، آداب زندگی اسلامی،